niedziela, 22 czerwca 2014

Festiwal Kultury Koreańskiej 2014

Sen jest dla słabych! Położyć się o 22 i nawet nie zasnąć - a wszystko po to, by zerwać się o trzeciej, zdążyć o piątej na busa z Lublina do Warszawy i trafić na Korea Festival 2014!

Co się Kris wciął!
Po wielu trudach, wysiłkach, pożywnym śniadaniu w KFC i wypiciu bubble tea udało nam się wreszcie dotrzeć do celu podróży~. Wszyscy oczywiście ruszyli do toalety, ale rzeczą, na która ja zwróciłam największą uwagę była muzyka. Cały czas było głośno, cudownie, a piosenka z Mulan śpiewana w języku koreańskim skończyła się akurat wtedy, gdy udało nam się z Sunmi wbiec pod scenę ._.

Można było skosztować pysznego jedzenia, wziąć udział w karaoke z kpopowymi piosenami i wygrać kosmetyki. Przymierzano Hanboki, grano na tradycyjnych instrumentach i malowano maski. Dało się wyczuć ducha Korei i po raz kolejny stwierdziłam, że nigdzie nie pragnę udać się tak bardzo jak tam!


Nie zabrakło pokazu Taekwondo, w którym uczestniczyli zarówno uczniowie polscy jak i koreańscy. Podczas całego festiwalu dało się wyczuć cudownego ducha integracji pomiędzy dwoma kulturami. Kolejnymi atrakcjami były pokaz tradycyjnych strojów koreańskich i występ zespołu Sorea - dziewczyn grających muzykę współczesną w sposób tradycyjny... albo i muzykę tradycyjną w sposób współczesny~.
Niestety wrzucenie własnego Fancamu z ich występu chyba mnie przerasta, więc na zaostrzenie apetytu zaproponuję cover 2ne1 - dziewczyny są naprawdę świetne!

Coś dla siebie znaleźli też miłośnicy historii Korei i dram historycznych! Zrobienie sobie zdjęcia z panem w stroju urzędnika z ery Joseon stało się tego dnia dla mnie i dla Sunmi priorytetem!Mieliśmy szansę zgubić się w Warszawie tylko kilka razy jednego dnia, spróbować koreańskiego jedzenia, posłuchać cudownej muzyki i zrobić zdjęcia z koreańskimi idolami - JA CHCĘ JESZCZE RAZ~~!


12 komentarzy:

 1. Muszę przyznać, że wycieczka godna pozazdroszczenia! Widać, że świetnie się bawiłyście :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Heh, no widzę że Tobie udało się zrobić więcej dobrych zdjęć xD Cieszę się, że się podobało!

  OdpowiedzUsuń
 3. A Ja, mimo tego że mieszkam w Warszawie i potrzebuje mniej niż godzinę żeby tam dotrzeć, przez moją przyjaciółkę miałąm iść na tak zwaną "podwójną randkę" iż nie miałam najmniejszej ochoty i przegapiłam taką wspaniałą uroczystość T.T

  OdpowiedzUsuń
 4. Uła, widać, że ten festiwal to duże i dobrze przygotowane przedsięwzięcie. <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że ten festiwal jest w Warszawie, bo z chęcią bym się na niego wybrała. Dziewczyny z Sorea świetne. Szkoda, że żaden kpopowy zespół nie przyjechał, ale może kiedyś tak się stanie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piosenka z Mulan po koreańsku? D:
  Ta piosenka śpiewana przez Soree (tak się odmienia? wtf) jest świetna *___*.
  Świetny festiwal i żałuję, że mnie tam nie było :c

  OdpowiedzUsuń
 7. Uuuuła, słyszałąm o tym i sama z wielka przyjemnością bym się tam wybrała, gdyby nie było to tak daleko xd Jednak wierze, że może za rok się uda ^^ Widać, że swietna zabawa dla każdego fana Korei~

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale cudownie, ale pozytywnie <3

  OdpowiedzUsuń
 9. Niesamowicie bym chciała wziąć udział w takim festiwalu!

  OdpowiedzUsuń
 10. Szkoda, że Warszawa tak bardzo daleko ode mnie. -_- Żałuję, że nie mieszkam w centrum, bo tam najwięcej imprez! Super, że Ci się podobało i zazdroszczę trochuu.. :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Omo Omo też tam byłam! Było świetnie. Spotkałam moją koleżankę, którą nie widziałam 5 lat! Hahah dziewczyny śpiewające na karaoke xD I mina tego koreańczyka co znajdywał utwory xD

  OdpowiedzUsuń
 12. Jejku, ale Ci zazdroszczę!
  Też chętnie wybrałabym się na taki festiwal.

  http://daisy-bellises.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń