piątek, 8 lutego 2013

Wycieczka, Appsy, Ferie i Recenzja

Chciałabym w ten zimowy wieczór/popołudnie powitać was wszystkich, a szczególnie tych, którzy również zaczynają dzisiaj ferie. Ponad miesiąc szkoły po przerwie świątecznej to zdecydowanie nie był dobry pomysł, bo czas okropnie mi się dłużył. Myślałam już nawet, że nie będzie dane mi  doczekać tych ferii, tylko kompletnie zwariuję. Ostatni tydzień minął mi bardzo szybko, bo jakby nie patrzeć było dość... intensywnie. Wczoraj byliśmy na wycieczce do Warszawy, o której wspominałam w ostatniej notce. Wyjazd o 9, trzy godziny w koperniku, trzy w złotych tarasach i jeszcze prawie 3 w teatrze. Wszystko byłoby idealne, gdyby nie to że na wycieczkę pojechałam... chora. Od początku do końca ledwo mogłam mówić. Jeśli wydawane przeze mnie dźwięki w ogóle można nazwać mową. Dosłownie skrzeczałam i przerażały mnie te wszystkie odgłosy wydobywające się z mojego gardła. Mimo wszystko było całkiem fajnie, szczęśliwie wróciliśmy i w ogóle. Tylko, że nie poszłam dzisiaj do szkoły. Obudziłam się z niesamowitym bólem gardła do tego stopnia, że takiego chyba jeszcze nigdy nie czułam. Od rana kuruję się strepsilsami i theraflu w nadziei, że do poniedziałku chociaż trochę mi przejdzie, bo odwiedza mnie Minhae i muszę być w jako takiej formie, a przynajmniej przydałoby się w takiej być.  Spędzając czas w domu nareszcie udało mi się dokończyć pamiętniki wampirów i dramę. Kolejnym fajnym aspektem dzisiejszego dnia było kilka aplikacji na komórkę, które udało mi się pobrać, z czego jestem bardzo zadowolona~. Nareszcie odświeżyłam swój telefon i wygląda tak, jakbym chciała^^.

Aktualizacja do Androida, nowy Launcher i zupełnie odświeżony wygląd ekranu,
 nowe aplikacje: Hipstagram, Winamp, Messenger i Słownik polsko-angielski.

A teraz recenzja dramy, którą  zapowiedziałam w zeszłym tygodniu: Flower Boy Ramyun Shop.


Główne role:


Jung Il Woo jako Cha Chi Soo
Lee Chung Ah jako Yang Eun Bi
Lee Ki Woo jako Choi Kang Hyuk
Kim Ye Won jako Kang Dong Joo
Jo Yoon Woo (조윤우) jako Woo Hyun Woo
Park Min Woo (박민우) jako Kim Ba Wool

Opis:
Cha Chi Soo jest synem największego producenta żywności w kraju. Jest zarozumiały, pewny siebie i elegancki, ale pod tym wszystkich chowa także swoją drugą, milszą stronę (www.dramawiki.pl)


Drama zaczyna się dość zwyczajnie. Yang Eun Bi postanawia przystąpić do egzaminu nauczycielskiego, by móc wreszcie wykonywać swój wymarzony zawód. Okazuje się jednak, że jednym z jej uczniów jest Cha Chi Soo, którego wcześniej przez przypadek wzięła za dużo starszego mężczyznę sukcesu gdyż mylnie zrozumiała datę jego urodzin. Gdy ojciec głównej bohaterki umiera, w sklepie pojawia się Choi Kang Hyuk, który postanawia się zaopiekować restauracją ramen,  należącą wcześniej do taty Eun Bi. Młody mężczyzna pojawia się jak za pstryknięciem palców. Dosłownie znikąd i nie wiemy właściwie, co go tutaj sprowadza.Nie do końca wiadomo też dlaczego, nazywa naszą bohaterkę żoną. Praktykantka w Liceum Cha Sung nie ma łatwo, a Chi Soo płata jej liczne złośliwości. Jak to zazwyczaj w dramach się dzieje, główna bohaterka z biegiem czasu staje się obiektem uczucia obu tych mężczyzn i wtedy zaczynają się właściwe schody. Chłopcy prześcigają się w zdobywaniu serca Eun Bi.
Flower boy...skąd taka nazwa? W dramie oczywiście pojawia się tytułowy flower boy, a nawet czterech. Motyw 'chłopca piękniejszego od kwiatów' stał się w Korei bardzo popularny dzięki serialowi 'Kgotboga Namja', znanemu wszystkim pod bardziej popularną, angielską nazwą 'Boys over Flowers'. Tym motywem posłużyli się również twórcy Flower Boy Ramyun Shop. Jest to druga kompletna drama z serii 'Oh Boy', wyprodukowana przez koreańską telewizję tvN. Pierwsza z nich jak zapewne się domyślacie to 'Shut up Flower Boy Band' a następną jest 'Flower Boy Next Door', która własnie trafiła na telewizyjne ekrany. Wracając jednak do tematu, główni bohaterowie są bardzo urodziwi i bez wątpienia jest na czym zawiesić oko. Z kolei Eun Bi, która od początku kreowana jest jako brzydula i odstaje trochę od pięknych chłopców, z biegiem czasu zdecydowanie nadrabia. Mogłabym pisać o jej urodzie dużo, bo im dłużej się na nią patrzyłam, tym ładniejsza mi się wydawała. Typowe, proste koreańskie brwi, nieduży nosek i bardzo ładne usta. Chung Ah idealnie odegrała temperamentny charakter wysportowanej Eun Bi. Bohaterka miała w sobie całą masę energii, przez co oglądało się ją jeszcze fajniej. Jednak zasadniczym powodem, dla którego sięgnęłam po tą dramę był... Jung Il Woo. Ilekroć go widzę, za każdym razem wydaje mi się być połączeniem urody lidera C.N.Blue i koreańskiego aktora Kim Beom'a.  Nie można mu jednak odmówić całkiem dobrych zdolności aktorskich.  Widząc go w dramach 'My Fair Lady' i '49 Days', długo zastanawiałam się, czy jeszcze zobaczę z nim jeszcze jakiś serial.  Po roli wrażliwego na przyrodę prawnika i chłopaka, który trafił w zaświaty po śmierci w wypadku samochodowym Il Woo zdecydował się odegrać charakter rozpuszczonego, dość infantylnego i zabawnego młodzieńca. 19-letni Chi Soo jest typowym dramowym flower boy'em. Dziedzic wielkiej firmy, uczeń elitarnej szkoły, spadkobierca wielkiej fotuny. Pomimo że momentami jego charakter potrafił wkurzyć, pan Jung również bez zarzutów odegrał swoją rolę i nadawał całej historii odpowiedni 'pazur'. Bardzo, bardzo pozytywnym zaskoczeniem był też Choi Kang Hyuk, którego miałam okazję oglądać prawie rok temu w 'A love to kill'. W tej dramie podobał mi się jednak zdecydowanie bardziej. Nareszcie mogłam wymazać z pamięci jego wizerunek nadętego bufona z poprzedniego serialu i zobaczyć go w dużo normalniejszej, ludzkiej i o wiele przystojniejszej odsłonie. Zdecydowanie duży plus.
Pomimo niezbyt skomplikowanej fabuły drama była odpowiednio zabawna i bardzo przyjemna dla oka. Oczywiście jak w przypadku większości koreańskich seriali, możemy się tutaj poszczycić bardzo dobrym soundtrackiem i dużą dawką trafiającego do wszystkich humoru. Bardzo polecam:)


4 komentarze:

 1. O tak w końcu doczekaliśmy się ferii :)

  OdpowiedzUsuń
 2. też mam upragnione wolne :D

  OdpowiedzUsuń
 3. oo może coś w końcu zobaczę z dram :D

  OdpowiedzUsuń
 4. i watched this drama but im not fan of it xD
  im watching 'stay with me my love' is cute drama, i like it ;D i recommend you to watch

  visit my blog ^^
  www.luchluchcraft.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń