niedziela, 13 stycznia 2013

Mayo ~ + Seul

Weekend należał do tych zdecydowanie męczących. Nie byłby taki, gdyby nie 3 sprawdziany i 4 kartkówki w tym tygodniu. Dzisiaj ogarnęłam zaledwie 2-3 rzeczy i już czuję się padnięta jak nigdy. Cały dzień jestem tak głodna, jakbym miała na utrzymaniu co najmniej 3 tasiemce. Poza natłokiem pracy, te dwa dni minęły jednak dość spokojnie. Wczoraj jak zwykle oglądałam sobie dramę, zrobiłam notatki z chemii i obejrzałam Ninja Assassin'a. Generalnie trochę się ponudziłam. Jak zwykle nie wiem nawet, kiedy ten weekend przeleciał mi przez palce. Właśnie rozmawiając z Minhae dowiedziałam się kilku ciekawych rzeczy. A mianowicie, przyjaciółka dostarczyła mi informacji, że podobnież w moim mieście znajduje się dzielnica, w której mieszka pełno Azjatów. Zgaduję więc, że gdy Gej mnie odwiedzi, to zapewne rozbijemy tam kemping i będziemy koczować pod balkonami. No cóż, chyba trzeba będzie się wybrać i ponapastować biednych skośnych panów. 
Zmieniając jednak temat, już tydzień temu natknęłam się na zabawne przeróbki związane z EXO-M. Nigdy nie zwróciłam na to uwagi, lecz jednak gdy włączymy mandaryńską wersję 'History', w pierwszych wersach bez najmniejszego problemu możemy usłyszeć, że kwestia Luhana brzmi zupełnie jak 'Enjoy the mayo~"


Seul w pigułce :

-od 1394 roku stolica Korei;
-Seul posiada największą na świecie liczbę szybkich łączy internetowych oraz punktów dostępowych Wi-Fi;
-Pierwsze zapiski historyczne dotyczące Seulu pochodzą z roku 18 p.n.e.
- Ważne osoby pochodzące z Seulu: 
Goh Kun - polityk
Jim Lee - amerykański rysownik i wydawca komiksów
Nam June Paik - twórca wideo
Linda Park - amerykańska aktorka
Park Ji-sung - piłkarz Queens Park Rangers
-Seul jest podzielony na 25 dzielnic (gu, 구), podzielonych na 15 267 sąsiedztw (dong), a te są z kolei na 112 734 jednostek administracyjnych nazywanych ban. 
- W Seulu zachowało się pięć największych pałaców dynastii Joseon:
Changdeokgung (창덕궁; 昌德宮)
Changgyeonggung (창경궁; 昌慶宮)
Deoksugung (덕수궁; 德壽宮)
Gyeongbokgung (경복궁; 景福宮)
Gyeonghuigung (경희궁; 慶熙宮)

5 komentarzy:

 1. super obudowy :D
  info o Seulu- fajne :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa notka o Seulu ^3^
  Podoba mi się ta biała obudowa z królikiem. Cudna jest! *3*

  OdpowiedzUsuń
 3. Co do Seulu to slyszalam jeszcze od znajomego, ktory ma zone Koreanke, ze zycie tam jest dosyc drogie. Ale i tak chetnie bym sie tam wybrala, zwlaszcza na kosmetyczne polowanie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście, Seul do najtańszych nie należy ^^ Kosmetyki i ubrania z seulu - to jest to :D

   Usuń