sobota, 19 stycznia 2013

'This is my secret place'

Dzień zaczęłam bardzo pracowicie, tak jak chciałam. Wczoraj dołożyłam wszystkich wysiłków żeby się wyspać. Położyłam się trochę po 23 i wstałam dzisiaj po 9. Teoretycznie spałam sporo, chociaż... gdy się obudziłam i sprawdziłam komórkę, zobaczyłam, że Gej kilka razy próbował mnie budzić. Pierwszy raz role się odwróciły i to ona nie mogła dobudzić mnie. Wstałam z wielkim bólem. Nie wiem co się ostatnio dzieję, ale chyba umieram, bo czuję się coraz gorzej. Niezależnie od tego ile śpię, nijak nie mogę się wyspać, a kiedyś do bycia rześkim i gotowym do pracy wystarczyło mi zaledwie 5 godzin snu. Kiedy w końcu zebrałam się do wstania, zamierzałam się pouczyć. Przewertowałam dokładnie cały zeszyt od polskiego( dokładnie, jeden dział zajmuje cały zeszyt w moim wykonaniu notatek) a później podręcznik. Coś pewnie mi w głowie zostało, więc wieczorem postaram się to jakoś odświeżyć i przeczytać jeszcze raz, żeby jutro nie obudzić się z ręką w nocniku w stylu ' O boże nie zdążę'.  Zabiorę się za to, jak tylko przestanie mnie boleć głowa. Niestety jak się okazuję, chyba dostałam po mamusi dziedziczną migrenę, dlatego średnio 5 dni w tygodniu umieram z tego powodu. Kolejną pożyteczną rzeczą, za którą udało mi się dziś zabrać było przeczytanie ponad połowy lektury. Później odbyła się kolejna sesja sprzątania pokoju z serii 'żeby posprzątać, najpierw trzeba zrobić jeszcze większy syf'. Po raz kolejny wyniosłam z pokoju jakieś dwie siatki śmieci. Przynajmniej wreszcie da się tutaj jako tako żyć. Zanim się obejrzałam, była już 15. Dokładnie, 15 a ja zdaje sobie sprawę, że jeszcze nawet nic nie jadłam. Geniusz, prawda ? Stwierdziłam, że poczekam na obiad i zaczęłam oglądać kolejne 5 odcinków 'Rooftop Prince'. Bardzo cenie sobie dramy, które przy dużej ilości odcinków nie robią się nudne w połowie, a Książę z Poddasza właśnie na szczęście do takich dram należy. Jak wystarczy mi na to czasu to skończę ją jutro, ewentualnie w przyszły piątek lub sobotę i wtedy przygotuję dla was jakąś recenzję :) Teraz czas na obiecanie wczoraj ciekawostki na temat Tajlandii ~

-  Międzynarodowe określenie "Thai" (ไทย) znaczy po tajsku wolny.
- Ustrojem politycznym Tajlandii jest Monarchia konstytucyjna, a jej obecnym królem jest Bhumibol Adulyadej ( 3 razy sprawdzałam, czy napisałam to bez błędu xD )
- Administracyjnie kraj dzieli się na 6 regionów (Centralny, Zachodni, Wschodni, Północny, Północno-Wschodni i Południowy) i 76 prowincji
- Prawie połowa ludności Tajlandii zatrudniona jest w rolnictwie
- Głównie wyznawaną religią jest Buddyzm, a zaraz po nim Islam i Protestantyzm
- Całkowita powierzchnia Tajlandii (513 120km2) daje jej 51 miejsce na świecie pod względem wielkości
- Pierwsze ślady bytności Homo sapiens na terenach Tajlandii pochodzą sprzed 30 tysięcy lat. Najstarsze znaleziska łupin nasion i plew pochodzą z IX tysiąclecia p.n.e. - znalezione były w jaskiniach północnej Tajlandii - Jaskini Ducha (Tam Phii) położonej na północ od Mae Hong Son oraz jaskini w dolinie Banjan.
Początek historii Tajlandii wiąże się z migracją Tajów z południowo-zachodniej części Chin. Obecne drugą najliczniejszą nacją na terenie kraju (oprócz oczywiście tajów) są właśnie Chińczycy
- W drugiej połowie roku 2011 w Tajlandii nastąpiła największa od ponad pięćdziesięciu lat powódź

No i przede wszystkim właśnie z Tajlandii pochodzi mój ulubiony horror 'Shutter'. 

Tajlandzki horror zrobiony przez parę filmowców, którzy w chwili realizacji zdjęć nie mieli jeszcze ukończonych 25 lat. (nie wiem czy nie powinno być Tajski, ale to tylko moja mała uwaga)
Film rozpoczyna się pewnego wieczoru, gdy po wieczorze spędzonym w barze z przyjaciółmi młody fotograf Tun i jego dziewczyna Jane wracają do domu. Po drodze potrącają swoim samochodem przechodzącą przez ulicę kobietę. Ponieważ oboje są pod wpływem alkoholu uciekają z miejsca wypadku. 
Jakiś czas później Tan wywołując swoje zdjęcia dostrzega na jednej z fotografii dziwny cień. Początkowo myśli, że to wada kliszy, ale kiedy przygląda mu się bliżej zauważa, iż ów cień do złudzenia przypomina twarz kobiety, którą potrącił owej feralnej nocy. Niebawem przyjaciele Tana zaczynają ginąć w tajemniczych okolicznościach... - Opis : Filmweb.pl

Horror zdecydowanie jest jednym z najlepszych jakie widziałam i polecam wszystkim ^_^ Miłego wieczoru życzę :)'This is my secret place... no one knows''5 komentarzy:

 1. Ooo horror wydaje się być ciekawy muszę obejrzeć ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. oglądałam i Tajlandzką wersję i jeszcze jakiś remake, ale ta pierwsza była lepsza. W ogóle niektóre Tajlandzkie horrory(te co oglądałam xD) są naprawdę straszne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak sądzę ! Horrory z Tajlandii chyba jako jedyne tak naprawdę mnie przerażają :)

   Usuń
 3. Po tytule posta od razu wiedziałam, ze to z tej piosenki, uwielbiam <3

  OdpowiedzUsuń
 4. I have been wanting to watch Shutter but I'm just too scared lol

  OdpowiedzUsuń